Językowa oferta edukacyjna dla przyszłych czwartoklasistów

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Planujemy stworzyć w naszej placówce oddziały dwujęzyczne z językiem niemieckim. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę, zapewniamy współpracę z zaprzyjaźnionymi placówkami edukacyjnymi z Niemiec, wymianę polsko-niemiecką, realizację dwujęzycznych  projektów edukacyjnych, bezpośredni kontakt z rodzimymi użytkownikami języka, warsztaty językowe, ogniska, spływy kajakowe.

Uczęszczając do klasy dwujęzycznej uczniowie mają szansę:

• opanować sprawności komunikowania się w języku obcym w mowie i piśmie;
  • pogłębić zakres słownictwa o terminologię specjalistyczną na wybranych przedmiotach (geografii, historii – prowadzonych zarówno w języku polskim, jak i języku niemieckim);
  • przełamywać barierę językową;
  • kontynuować dwujęzyczną naukę na dalszym etapie edukacji;
  • umożliwić uzyskacie  międzynarodowych certyfikatów  językowych potwierdzających znajomość języka;
  • nabyć umiejętności komunikowania się  w społeczeństwie globalnym.

Dzięki przychylności Organu Prowadzącego, czyli Pana Burmistrza Mirosława Gąsika i Pani Wiceburmistrz Doroty Grzeszczak uczniowie klasy IV naszej szkoły, rozpoczynający nowy etap edukacyjny w roku szkolnym 2021/2022, realizować będą oprócz 3 godzin języka angielskiego dodatkowo 2 godziny języka niemieckiego!

Menu strony