Jubileusz 70-lecia szkoły

Jubileusz „Dwójki”

26 maja 2017 roku obchodziliśmy 70-lecie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie. O godz. 10.00 na placu apelowym szkoły fundatorzy – Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Skawiński oraz Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Teresa Zima - absolwenci SP 2 w Szprotawie odsłonili tablicę pamiątkową z okazji zacnego Jubileuszu. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej. Na początku gości, absolwentów i społeczność szkolną przywitała pani dyrektor Alicja Wojtowicz. W swoim przemówieniu pani dyrektor wspomniała o tych wszystkich, którzy tworzyli historię i tradycje naszej szkoły. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć nauczycieli i dyrektorów, którzy odeszli i zapisali się trwale na kartach historii SP 2 w Szprotawie. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Skawiński, Dyrektor SzDK Teresa Zima, Koordynator Terenowego Oddziału Wizytatorów w Żarach pani Wioletta Markulak, por Krzysztof Jędrys w imieniu Dowódcy 11 bdow w Zaganiu płk. Dariusza Lesiuka oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Jadwiga Zarzeczna - Rosół w imieniu wszystkich zaproszonych dyrektorów i kierowników placówek oświatowych Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy zebrani w sali gimnastycznej obejrzeli program artystyczny przygotowany specjalnie na 70-lecie SP 2 w Szprotawie. W opowieść o historii szkoły wpleciono występy artystyczne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Szprotawie. Podziwialiśmy popisy taneczne, wokalne i sportowe naszych uczniów i absolwentów. W programie nie zabrakło miejsca dla zaproszonych gości, czyli przedszkolaków z Filii Przedszkola Komunalnego nr 2, Olgi Gyby i Włodzimierza Czernisza oraz tancerzy z klubu tanecznego. Program zakończył się uroczystym polonezem w wykonaniu uczniów klas trzecich gimnazjum. Brawom nie było końca. Wszyscy się dobrze bawili słuchając i oglądając występy uczniów i absolwentów.

Po części oficjalno-artystycznej goście, absolwenci mogli zwiedzać szkołę, oglądać stare fotografie i pamiątki, rozmawiać z kolegami ze szkolnej ławy oraz nauczycielami. Wszystko w miłej i przyjemnej atmosferze przy dobrym cieście i kawie przygotowanym przez rodziców.

Składamy serdeczne podziękowania Gościom i Absolwentom za uświetnienie tak ważnego dla naszej społeczności szkolnej Święta. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy zaangażowali się w choć najmniejszym stopniu w przygotowanie Jubileuszu.

PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

IM. WOJSKA POLSKIEGO W SZPROTAWIE

Trzeba życzliwości i dobroci, żeby pomagać.

Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.

Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.

Za bezinteresowną pomoc, życzliwość, ofiarność okazaną Naszej Szkole w organizacji Jubileuszu 70-lecia WSZYSTKIM DARCZYŃCOM I PRZYJACIOŁOM SZKOŁY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, ŻYCZYMY SUKCESÓW I POWODZENIA W REALIZACJI ŻYCIOWYCH ZAMIERZEŃ

• Pani Monika Skwarek

• Pani Janina Matkowska

• Pani Renata Grzelak

• Pani Edyta Frankiewicz

• Pan Marcin Witkowski Zakład Pogrzebowy „Vitex” w Szprotawie

• Państwo Elżbieta i Leszek Sędzielowscy

• Pani Maria Citak

• Pan Stanisław i Andrzej Teśluk „SIMA” S.C.

• Pan Andrzej Skawiński

• Państwo Kamila i Marcin Kozłowscy

• Pan Józef Rubacha

• Pan Krzysztof Rudzki

• Bank Spółdzielczy w Szprotawie

• Państwo Julia i Krzysztof Buchowscy

• Pan Jan Ruducha

• Pan Krzysztof Grabowski

• Pani Anita Sztubecka Sołtys Nowej Koperni

• Pani Teresa Zima

• Pan Tomasz Maćkowiak

• Pan Marcin Szałęga „KAMA” S.C.

• Państwo Urszula i Andrzej Hoszman

• Pan Krystian Grabowski Drukarnia wielkoformatowa „GRAFFITI”

• Państwo Anna Urbańczyk i Jerzy Myśliński Ogrodnictwo Szprotawa ul. Sobieskiego 64

• Firma Krawiecka „ANTOM”

• Zakłady Usługowe Zachód Sp. z o.o.

• 11 Batalion Dowodzenia im. gen. broni Zygmunta Sadowskiego w Żaganiu

• Pani Anna Hubiak

• Pani Agnieszka Matkowska

• Pan Andrzej Ugolik „EKOBUD”

• Państwo Bogumiła i Stanisław Lipiak PHU. Hurtownia materiałów budowlanych Mrówka Bosta–System Sp.j.

• Pani Beata Martynowicz Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo Usługowe „Martpol” Export – Import w Szprotawie

• Panie Anna Bilińska, Agnieszka Bilińska, Genowefa Nalikowska – Bilińska Apteka „Eliksir” s.c

• Państwo Anna i Rafał Nowikowie

• Państwo Wioletta i Sławomir Rajscy

• Nadleśnictwo Szprotawa

• Państwo Magdalena i Maciej Kotwiccy

• Pani Beata Wojciechowska „Na Skarpie”

• Pan Ireneusz Miszczak i Jacek Stremecki „MEGA” – Regionalne Centrum Techniki Grzewczej i Sanitarnej

• K. Schroeder Polska Sp. z o.o. Odpady drewniane, odzyskiwanie surowców

• Pan Mateusz Kotwicki Firma Remontowo – Budowlana

• Pan Radosław Ratuszny Firma „RAT – TRANS” Sp.j.

• Pani Donata Kułak

• Pani Marta Przysiężna

• Pani Renata Moździerz

• Pani Anna Rajkiewicz

• Pani Joanna Skrzyńska

• Pani Zuzanna Kozdęba

• Pani Beata Laudacka

• Pani Aldona Koszela

• Szprotawski Dom Kultury

Pragniemy także podziękować wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili tak ważną dla nas uroczystość oraz tym, którzy przyczynili się do jej wyjątkowego charakteru. Dzięki temu dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.